» کتاب نمایشگاه » گروه صنعت پزشکی و داروسازی » بازرگانی و خدماتی » شرکت راياوران توسعه

کتاب نمایشگاه

  ارسال به دوستان

شرکت راياوران توسعه

21
1526

پروفایل :

شرکت راياوران توسعه (سهامی خاص) با هدف توليد و پياده‌سازی نرم‌افزارهای اطلاعات مديريت پزشكی براي استفاده بهينه از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت از سال 1377 فعالیت خود را آغاز نمود و از همان ابتدا، استفاده از جديدترين تكنولوژی‌هاي سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را زيربنای توليد محصولات خود قرار داد. در همان سال اولين نسل نرم‌افزارهای تحت ويندوز  را به عنوان «تنها» نرم‌‏افزار اطلاعات مدیریت بیمارستانی (HIS) تحت ويندوز در كشور، به كاربران ارائه نمود.

انتـشـار نرم‏‌افـزار Dynamic Medical Document (به اختـصـار DMOD) نیز بـــر روی وب در سال 1378، كه به لحاظ تكنولوژی‌هاي به كار رفته در ميان نرم‌افزارهای داخلي در آن دوره بی‌نظير بود را می‌توان جزو افتخارات راياوران در آن سال‌ها دانست. اين شركت هم اكنون با در اختیار داشتن بیش از 50 نفر از پزشکان مسلط بر فناوری اطلاعات و کارشناسان نرم‌افزار در حال حاضر به عنوان بزرگترين شرکت خصوصی طراح و توليدكننده سيستم‌های جامع اطلاعات مديريت پزشکی در ايران مشغول به فعاليت بوده و سيستم‌های توانمند آن توسط كارشناسان مراكز ‌درمانی به عنوان مطمئن‌ترين و پيشرفته‌ترين محصولات، به كار گرفته می‌شوند.آدرس :

تهران - بزرگراه آیت‌الله اشرفی اصفهانی، خیابان پیامبر شرقی، خیابان شاهد، کوی گلستان بیست و ششم، پلاک 1، واحدهاي 1 و 2; كد پستي: 1473687788

تلفن :

02144966915

ایمیل :

info@rayavaran.com

استان :

تهران

آدرس وب سایت :

www.rayavaran.com
رسالت و اهداف :
سيستم جامع اطلاعات بيمارستاني (HIS) راياوران با استفاده از برترين تكنولوژي‌هاي توليد نرم‌افزار طراحي شده و در سخت‌ترين شرايط با ترافيك بسيار سنگين شبكه‌اي با موفقيت آزمايش شده‌است. اين سيستم در حال حاضر در بزرگترين مراكز آموزشي، درماني و پژوهشي دانشگاهي، مراكز درماني تخصصي و فوق‌تخصصي دولتي و خصوصي نصب گرديده و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است. كليه عمليات مربوط به بيماران را از پذيرش تا ترخيص ثبت و پيگيري مي‌نمايد. امكاناتي نظير انجام خودكار عمليات پذيرش، ترخيص، ليست بيمه و ... و همچنين ثبت الكترونيكي پرونده باليني بيماران، ثبت آزمايش‌ها و نتايج خدمات پاراكلينيكي، پروسيجرها و ... براي بيمار، موجب تسريع در عمليات روزمره و فرآيندهاي بيمارستان شده و ضمن كم‌كردن مدت اقامت بيماران بستري در بخش با بالابردن ضريب اشغال تخت‌ها، موجب افزايش درآمدهاي بيمارستان مي‌شود.
محصولات و خدمات :
سيستم پرونده الكترونيك پزشكي بيمار (EMR)

امروزه علم پزشكي با حجم بسيار زياد اطلاعات مواجه است كه مديريت درست آنها با روش‌هاي سنتي غيرممكن مي‌باشد. بخش اصلي اين اطلاعات توسط پزشكان و در درجه دوم توسط ساير كادر درماني و باقي اين اطلاعات از منابع ديگر مانند دستگاه‌ها و تجهيزات پزشكي و تشخيصي و نيز خود بيماران توليد مي‌شود. پزشكان به عنوان محور اصلي سيستم سلامت، از سويي مسئول مراقبت از بيماران و درمان و تأمين سلامتي ايشان هستند و از سويي ديگر با پژوهش مستمر، مسئوليت پيشبرد علم پزشكي را به عهده دارند.

ابزار اصلي همه اين فعاليت‌ها كه تضمين كننده سلامت جامعه و تك‌تك افراد آن است، دسترسي مناسب و به‌جا به اطلاعاتي است كه در هر روز ميليون‌ها واحد از آن توليد مي‌شود و در اختيار اين افراد قرار مي‌گيرد. بديهي است كه تك‌تك اجزاي اين اطلاعات جمع‌آوري شده ارزشمند هستند، با اين حال هر پزشك با داشتن مشغله كاري فراوان تنها به دانستن بخشي از اين اطلاعات علاقمند است در مورد ساير اطلاعات، فقط دانستن نتيجه كلي يا نتيجه عملي آنها كفايت مي‌كند. امروزه حجم اطلاعات توليد شده در سيستم بهداشت و سلامت (كه شايد پيچيده‌ترين سيستم اطلاعاتي شناخته شده باشد) به قدري است كه استفاده از ابزار مناسب مي‌تواند در مواردي ساعت‌ها و در موارد ديگر روزها و هفته‌ها در وقت گرانبهاي پزشكان صرفه‌جويي كند. اين امر در مورد مراكز تحقيقاتي و پژوهشكده‌ها حتي صورت حادتري به خود مي‌گيرد به طوري كه هيچ عاملي به اندازه جمع‌آوري درست اطلاعات و استفاده مناسب از اطلاعات موجود نمي‌تواند مسير تحقيقات را تحت تأثير خود قرار دهد. از سويي ديگر، بيمارستان نيز به عنوان سازماني كه مهمترين عمليات مراقبت از بيماران و تأمين سلامت افراد جامعه در آن صورت مي‌گيرد، براي تأمين كيفيت ارائه خدمات خود، نياز به مديريت درست و استفاده مناسب از اطلاعات دارد.

تقريباً تمام سيستم‌هاي اطلاعات بيمارستاني موجود در كشور براي رسيدن به اهداف مديريتي و كنترلي طراحي و پياده‌سازي شده‌اند و تا امروز نتايج مديريتي و مالي بزرگي نيز براي بيمارستان‌ها داشته‌اند. دربسياري از اين سيستم‌ها اطلاعات باليني بيماران نيز توليد و جمع‌آوري مي‌شود كه بدلايل زير ساختار پرونده الكترونيك مناسبي بخود نمي‌گيرد:

اكثر اطلاعات باليني بدلايل مالي نگهداري مي‌شوند. به عنوان مثال پاسخ "تستهاي آزمايشگاهي" به عنوان نتيجه‌اي بر "خدمات آزمايشگاهي" كه مفاهيمي مالي هستند نگهداري مي‌شوند. با اين ترتيب مفاهيم باليني كه ارزش مالي نداشته باشند (مانند علائم بيماري‌ها) نگهداري نمي‌شوند.
ساختار اطلاعات جمع‌آوري شده منطبق بر ساختارهاي مناسب براي عمليات باليني طراحي نشده و طبيعتاً براي كادر درمان براحتي قابل استفاده نيست.
از آنجا كه سيستم‌هاي موجود براي كادر درمان در نقطة وقوع درمان (Point of Care) ابزارهاي مناسبي ندارند و براي اين گروه از مخاطبين كمكي محسوب نمي‌شوند، معمولاً كادر درمان از سيستمهاي موجود فاصله گرفته و فقط در صورت اجبار به انجام عمليات كنترلي با سيستمها كار مي‌كنند. در عموم حالت براي ايشان راحت‌تر است كه اطلاعات را روي فرمهاي كاغذي يادداشت كنند.
عدم استفاده از سيستم‌هاي كدگذاري استاندارد براي مفاهيم باعث شده است كه اطلاعات جمع آوري شده قابل تجميع يا تصميم‌سازي نباشد. در موارد نادري مانند تشخيص‌ها يا كدهاي اعمال جراحي كه (به مقاصد مالي) كدهاي استاندارد ثبت مي‌شود نتيجه‌گيري‌هاي علمي مقدور شده است ولي در ساير موارد (مانند ثبت دستورات پزشك، ثبت علائم بيمار و ...) از سيستم‌هاي استاندارد كدگذاري استفاده نمي‌شود.
سيستم‌هاي موجود در بيمارستان‌ها براي كار با سرعت بالا و كارهاي روزانه تنظيم و طراحي شده‌اند و طبيعتاً‌ براي مقاصد باليني (كه حجم داده بالا و يا سيستم‌هاي تجميع و تصميم‌سازي لازم دارد) ساختار فني مناسبي ندارند.

به علت مسائل فوق امروزه در بيمارستان‌ها انجام فعاليت‌هاي زير يا مقدور نبوده و يا به سختي و يا به صورت ناقص انجام مي‌شود:

ثبت استاندارد اطلاعات باليني بيماران
تبادل اطلاعات باليني با مراكز ديگر داخلي و خارجي
استفاده از ابزارهاي تحليلگر براي بررسي اطلاعات بيماران و يافتن الگوهاي جديد
گسترش سيستم اطلاعاتي در سطح چند مركز و برقراري ارتباط بين آنها
استخراج اطلاعات مورد نياز پزشك از انبوه اطلاعات جمع‌آوري شده با دقت و سرعت كافي
مشاهده اطلاعات بيماران از راه دور
انجام مشاوره‌هاي تخصصي از راه دور و صرفه‌جويي در هزينه
استفاده درست از امكانات آموزشي جهاني و يكپارچه شدن با مراكز علمي معتبر دنيا
گسترش سيستم پرونده باليني و همگام شدن با پيشرفت‌هاي روز دنيا در اين زمينه

اين نيازها، نيازهايي سطح بالا هستند كه طبيعتاً پس از رفع مسائل گردش كار و مسائل مالي بيمارستاني فرصت توجه به آنها فراهم مي‌شود. امروزه سيستم‌هاي اطلاعات بيمارستاني به سطحي از بلوغ رسيده‌اند كه توجه به اين مسائل بتدريج در بين مديران و پزشكان بيمارستان‌ها در حال وقوع است.

بايد توجه داشت كه سيستم‌هاي اطلاعاتي بيمارستاني در طول حيات خود از مراحل مختلفي عبور مي‌كنند و در طول زمان كامل مي‌شوند. در نهايت يك سيستم جامع اطلاعات بيمارستاني شامل لايه‌هاي زير است:

كمك به تصميم‌گيري (سطح عالي)
ثبت اطلاعات باليني (سطح عالي)
ثبت گردش بيمار (سطح مياني)
ثبت اتفاقات مالي (سطح پايه)
ثبت خدمات (سطح پايه)

دو لايه زيرين در تمام سيستم‌هاي بيمارستاني و لايه مياني در اكثر اين سيستم‌ها وجود دارد. علت اين امر اين است كه اين سه لايه درگيري چنداني با اطلاعات باليني ندارند و از نظر ثبت و مديريت اطلاعات بسيار مشابه ساير سيستم‌ها مي‌باشند. در مقابل، دو لايه عالي، از نظر طراحي بسيار پيچيده و نيازمند استفاده از علم مديكال انفورماتيك هستند. اين علم بر سه پايه علم مديريت اطلاعات، علم كامپيوتر و علم پزشكي و بهداشت استوار است و موضوع آن استفاده از منابع، ابزارها و روش‌هايي است كه براي دريافت، ثبت، بازيابي و استفاده بهينه از اطلاعات بهداشتي و پزشكي لازم است.

هدف اين طرح ورود به نسل چهارم سيستم‌هاي بهداشت و درمان است.
ویژگی ها، نیازمندیها و استخدام :
شركت راياوران توسعه با توجه به نياز داروخانه‌هاي مركزي و انبارهاي دارويي بزرگ و همچنين با توجه به تجربه‌اي كه در راه‌اندازي داروخانه‌هاي مراكز درماني و بيمارستان‌ها از سال‌ها پيش كسب نموده‌است، اقدام به ارائه نرم‌افزار مديريت داروخانه و انبار دارويي (كيميا) به صورت مستقل نمود. در حال حاضر بسياري از شركت‌هاي دارويي كه در حال حاضر مديريت داروخانه‌هاي بيمارستان‌هاي بزرگ كشور را در اختيار دارند از اين نرم‌افزار استفاده مي‌نمايند.

فهرست برخي از امكانات نرم‌افزار:

تعريف داروخانه، انبار و استوك به تعداد نامحدود
امكان درج و ويرايش كليه اقلام دارويي و غيردارويي مورد نياز بيمارستان شامل: نام ژنريك، نام تجاري، كدكالا (جهت جستجوي سريع كالا)، قيمت، انتخاب واحد كالا، انتخاب گروه‌بندي دارويي، انتخاب دسته‌بندي كالا، اعلام محاسبه حق فني براي كالاي مورد نظر)، كد بين المللي دارو، كد ژنريك، انتخاب شكل دارو، انتخاب گروه مورد نظر براي مشاهده كالا، عوارض جانبي، دوز دارو، نحوه مصرف، نوع واگذاري و ...
تعريف انواع متن‌هاي پيش فرض جهت ثبت نحوه مصرف دارو
تعريف انواع عناوين حق فني ( نسخه در روز، نسخه در شب و ...)
قابليت اتصال به زيرسيستم كنترل تداخل‌هاي دارويي و ارائه هشدارهاي لازم
تعريف انواع گروه‌بندي دارويي (آنتي‌بيوتيك‌ها،‌ داروهاي مخدر و ...)
تعريف انواع بسته‌بندي با ضريب آن جهت ثبت تعداد كالا
امكان تعريف بسته‌هاي دارويي جهت تسريع در انتخاب تعدادي دارو در اسناد و نسخ به تعداد نامحدود با قابليت كددهي
امكان تعريف بيمه‌هاي طرف قرارداد با ثبت درصد فرانشيز سرپايي و بستري و تعيين سقف بيمه جهت اعلام هشدار در ثبت نسخه بيمار
امكان تعريف محدوديت تخصص براي كالا به ازاي بيمه‌هاي تحت پوشش جهت اعلام هشدار در ثبت نسخه بيمار
نمايش موجودي لحظه‌اي هركالا در كليه داروخانه ها و انبارها شامل قيمت خريد و فروش ، تاريخ انقضاء و موجود يا عدم موجود در قفسه
امكان تنظيم حداكثر موجودي، آستانه سفارش و آستانه فروش براي كليه داروخانه‌ها و انبارها به ازاي هر كالا
امكان تعيين قوانين تجويز براي تحويل يا عدم تحويل دارو شامل: تجويز توسط پزشكان خاص، تجويز فقط براي بيماران خاص، سهميه‌بندي تعداد و فاصله زماني بين دو نسخه و ... .
امكان ثبت مشخصات توليد كنندگان دارو شامل: مشخصات شركت، ليست داروهاي توليدي، دوز، شكل و قيمت خريد دارو
امكان كنترل و جوگيري از درج قلم تكراري بر اساس نام كالا يا موجودي مربوطه در نسخه
امكان انتخاب كالا به چهار روش FIFO، LIFO، تاريخ انقضاء و انتخاب توسط كاربر در نسخه و اسناد خروجي
امكان تنظيم كد اتوماتيك با فرمت خاص براي شماره نسخ، شماره درخواست ها، شماره اسناد ورودي و خروجي به ازاي داروخانه، انبار و بيمه و اعمال آن براي تمامي داروخانه ها و انبارها
امكان تنظيم حق فني اتوماتيك بر اساس زمان بر حسب ساعت به ازاي داروخانه
امكان ثبت اسناد ورودي داراي ثبت مشخصات تاريخ ثبت سند، شماره سند، تاريخ فاكتور، شماره فاكتور،نام شركت، تخفيف و عوارض فاكتور و تعيين بسته بندي كالا
امكان ثبت اسناد اصلاحي و لينك بودن اسناد اصلاح شده به سند اصلي
امكان ثبت اسناد خروجي داراي ثبت مشخصات تاريخ ثبت سند، شماره سند، تعيين بسته بندي كالا، نام مقصد و توضيحات با قابليت چاپ
امكان انبارگرداني توسط سه شماشگر مختلف
امكان انبارگرداني موجودي داروخانه يا انبار دارويي بر اساس روش‌هاي FIFO، LIFO و ميانگين قيمت با امكان محاسبه خودكار اختلاف بين موجودي كاردكس و شمارش نهايي و ايجاد سند اصلاحي ورودي و خروجي
امكان ثبت و ارسال اتوماتيك درخواست از داروخانه به يك داروخانه يا انبارهاي ديگر با تعيين درجه اهميت درخواست با قابليت پرينت
تبديل درخواست هاي رسيده به سند خروجي داروخانه
امكان ثبت نسخه سرپايي، بستري و OTC شامل: مشخصات بيمار، مشخصات پزشك، مشخصات نسخه و درج اقلام
ارتباط الكترونيك با صندوق جهت صدور قبض نسخ سرپايي
اعلام هشدار انقضاء تاريخ اعتبار دفترچه در هنگام ثبت نسخ
اعلام هشدار بابت محدوديت تخصص و سقف بيمه و تعداد
امكان چاپ قيمت اقلام روي برگه بيمه جهت سازمان‌هاي بيمه گر
امكان استفاده از باركد در هنگام درج اقلام در نسخه
امكان نمايش سوابق دارويي در هنگام درج قلم در نسخه (شامل تعداد قلم و تاريخ دريافت قبلي به ازاي هر بيمار)
تهيه گزارش‌هاي مورد نياز در هر يك از قسمت‌هاي نرم‌افزار
و ...
اخبار و افتخارات :
سيستم اطلاعات مديريت مراكز جراحي محدود (سيماب) راياوران با استفاده از برترين فناوري‌هاي روز توليد نرم‌افزار و با تكنولوژي NET. و به منظور مديريت مراكز درماني كوچك همچون مراكز جراحي محدود (Day Clinic) و درمانگاه‌هاي بزرگ داراي بخش‌هاي كلينيكی و پاراكلينيكی طراحي و توليد شده است. اين نرم‌افزار در حال حاضر در بزرگترين و معتبرترين مراكز جراحي محدود نصب و راه‌اندازي گرديده است.

ويژگي‌هاي سيستم:

منطبق با نيازهاي مراكز جراحي محدود (بستري كوتاه مدت بيمار)
سطوح امنيتي براي كاربران و گروه‌هاي كاربري جهت دسترسي به امكانات و قابليت‌هاي هر يك از زيرسيستم‌ها
مجهز به زيرسيستم پزشك و منشي درمانگاه
مجهز به زيرسيستم نوبت‌دهي پيشرفته
تعريف انواع سازمان‌هاي بيمه‌گر (اصلي، مكمل) طرف قرارداد
تعريف پزشكان و كليه پرسنل مرتبط شاغل در مركز درماني و محاسبه كارانه آنان.
امكان استخراج انواع گزارش‌هاي مديريتي، عملكردي و ... در يك دوره زماني مشخص
قابليت ارتباط با سيستم پرونده الكترونيكی پزشكي بيمار (EMR)

این غرفه توسط rayavaran.com ایجاد شده و مسئولیت محتوای غرفه بعهده این کاربر است.

دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید